Farklı mobil robot türlerini tek bir sistem üzerinden kontrol eden sektörün ilk çözümü.

Omron’un yeni LD-250 mobil robotu 250 kg yük taşıyabilir. Ayrıca LD mobil robot serimize eklenen en güçlü ve en yeni üründür.

Sektördeki farklı yük kapasiteli birden çok mobil robotu tek sistem üzerinden kontrol etmeyi sağlayan ilk çözüm olan Fleet Manager ile birlikte bu ürün, daha esnek ve optimize otonom malzeme taşıma sistemi elde edilmesine katkıda bulunacak.

Yeni LD-250, şanzıman blokları ve hacimli paketleme malzemeleri gibi büyük otomobil bileşenlerini taşımak için kullanılabilir. Otonom malzeme taşıma sistemini optimize etmek için sektörde bir ilk olan Fleet Manager, farklı yük kapasitesi ve özelliklere sahip olabilecek 100 adede kadar Omron mobil robotu trafik yönetimi, pil yönetimi ve araç navigasyonu işlemlerini gerçekleştirerek kontrol edebilir.

Yeni LD-250’nin öne çıkan özelliklerinden bazıları şunlardır:

Daha Yüksek Yük Kapasitesi ve Daha Sağlam Yapı: 250 kg’lık yük kapasitesi ile LD-250, LD mobil robot serimize eklenen etkileyici bir üründür.

LD-250, istenmeyen dış darbelere ve daha zorlu görevlere dayanabilecek sağlam metal yüzeylerle üretilmiştir. Örneğin otomotiv sektöründe şanzıman blokları, koltuklar veya kablo demetleri gibi büyük parçalarla yiyecek ve emtia sektöründeki hacimli paketleme malzemelerini taşımak için uygundur.

Üst Düzey Karma Filo Yapısı: Sektör lideri Fleet Manager ile kullanıcılar yeni LD-250 dahil olmak üzere 100 robota kadar çeşitlilik gösteren mobil robot filolarını kolayca yönetebilirler. Robotlar, uyumluluk veya performans konusunda endişelenmeden aynı sistem üzerinden kontrol edilebilir.

ld-250 311019 6991x d sol

Daha Hızlı Yatırım Getirisi: LD-250, müşterilerin mobil robota daha fazla yükleme yapmasını sağlayarak daha ağır partilerle daha az yolculuk yapmasını ve yatırım getirisini artırmasına olanak tanır. Müşteriler, mümkün olan en verimli ve esnek malzeme taşıma sistemini oluşturmak için LD modellerini birleştirebilir ve eşleştirebilirler.

Özelleştirilebilir: LD serisi, endüstriyel ortamlar için en özelleştirilebilir mobil çözümü sunar. LD-250, müşteri ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan bir çözüm oluşturmak için konveyör üstleri, kurye sistemleri ve adaptif malzeme taşıma mekanikleriyle kolayca özelleştirilebilir. LD-250 aynı zamanda Omron’un mobil robot filolarını HAPS*1, yan lazerler ve Acuity*2 görsel denetim lokalizasyonu gibi performans artıran aksesuarlarla özelleştirme imkanından da yararlanır.

LD-250 ve Omron TM Kolaboratif Robotların entegrasyonu, malzeme taşımanın yanı sıra, işleme görevlerini gerçekleştirebilen ağır hizmet tipi “mobil manipülatörler” için de yeni bir pazar oluşturacaktır.

Yeni LD-250 artık dünya çapındaki satış ofislerimizden edinilebilir.

*1 HAPS: Yüksek Hassasiyete Sahip Konumlandırma Sistemi

*2 Acuity: Patentli Acuity teknolojisi, mobil robotun sık değişen ortamlara uyum sağlamasına yardımcı olan ek bir “lokalizasyon” yöntemi sağlar.

Ürüne gitmek için tıklayınız