Açıklama
Omron H3CR-A-301 100-240AC/100-125DC
Omron H3CR-A-301 100-240AC/100-125DC; Timer, plug-in, 8-pin, 1/16DIN (48 x 48 mm), multifunction, 0.1s-600h, DPDT, 5 A
Teknik Özellikler
| Type | Analog |
| Installation type | Socket |
| Functions | Multi-functional |
| Size | 1/16 DIN (48 x 48 mm) |
| Terminal | Plug-in |
| Operating mode | Flicker OFF Start (Signal Start), Flicker ON Start (Signal Start), Interval (Signal Start), OFF Delay (Signal), ON Delay (Signal Start), Signal ON/OFF Delay |
| Output type | Relay |
| Contact description | DPDT |
| Time range | 0.1 s – 600 h |
| Supply voltage AC | 100-240 V |
| Supply voltage DC | 100-125 V |
| Number of pin contact | 11 |
| Inputs | No-voltage |

