Açıklama
H7CC-R11WD Dijital sayaç
H7CC-R11WD serisi; Digital counter, plug-in, 11-pin, 48×48 mm, IP66, 6 count digits, tachometer, SPDT & SPST output, 12-48 VDC / 24 VAC supply, 12 VDC aux. supply
Teknik Özellikler
| Type | Pre-set counter |
| Size | 1/16 DIN (48 x 48 mm) |
| Counting functions | Tachometer |
| Counting range | 0 – 999999 |
| LCD backlight | With backlight |
| Number of digits | 6 |
| Body color | Black |
| Installation type | Socket |
| Terminal | Plug-in |
| Output type | Relay |
| Relay output | 2 |
| Transistor output | 0 |
| Inputs | DC voltage, No-voltage |
| Supply voltage AC | 20.4-26.4 V |
| Supply voltage DC | 12-48 V |
| Speed | 10000 Hz |
| Width | 48 mm |
| Height | 48 mm |
| Depth | 63.7 mm |
Ürün datasheet’i için tıklayınız.
Diğer sayıcı çeşitlerimiz için tıklayınız.


