Yüksek titreşimli ortamlar için ideal ve sektörün en büyük Pano Çözümü serisini* tamamlayan çözümler.

Fabrika otomasyonu kontrol cihazlarımızın altıncı dalgasının lansmanıyla 6 kategoride 237 yeni modeli satışa sunduk: J7KC, J7TC, J7MC, J7KCA ve J7KCR serisi alçak gerilim anahtarlama üniteleri (LVSG), S8V-CP serisi DC elektronik devre koruyucular ve LY röleleri için Push-In Plus teknolojili PTF-XX-PU soket.

Değer Tasarımı ürünlerimizle ulaşmak istediğimiz hedef, pano üreticilerine eksiksiz bir çözüm sunarken yer tasarrufu sağlamak, iş yükünü azaltmak ve toplam sahip olma maliyetini düşürmektir. Bu hedefe ulaşmak için şirketin tescilli kablolama yöntemi vidasız Push-In Plus teknolojisiyle birlikte, kontrol panosu ekipmanlarına yönelik birleşik tasarım ve boyut sunan Pano Çözümü serisini tanıttık. LVSG yelpazemiz, her sektörde çeşitli motor uygulamaları için eksiksiz bir paket sunuyor. Push-In Plus teknolojisi ise yüksek titreşimli ortamlar için geliştirildi. Yayın güçlü bir şekilde tutulması sayesinde kablo daima kusursuz bir bağlantıya sahip oluyor.

Serinin Nisan 2016’daki ilk tanıtımdan bu yana, ortak tasarım platformu üzerinde geliştirilen ürün serisini 53 kategoride 17.250 modele genişleterek sektörün en büyük serisi haline getirdik. Ürünler, 15.000’den fazla global şirketin kullanımıyla üretimin ön hatlarında yerini aldı. Bu müşteriler, kontrol panosu boyutunu yaklaşık %30, kablolama süresini ise yarı yarıya azaltmak gibi başarılar elde etti.

Seri, şu anda makine otomasyon kontrolörleri ve zamanlayıcılardan anahtarlama ünitelerine kadar kontrol panoları için gereken neredeyse tüm cihazları kapsamaktadır. Omron, LVSG Serisi’ni piyasaya sürmesiyle, artık panolarda ihtiyaç duyulan tüm komponentlerin %80’ini karşılamaktadır.

Yeni ürünlere genel bakış:

Alçak Gerilim Anahtarlama Üniteleri: J7KC, J7TC, J7MC, J7KCA ve J7KCR

Push-In Plus teknolojisine sahip alçak gerilim anahtarlama üniteleri; PCB montaj hatları, paketleme makineleri, takım tezgahları vb. uygulamalarda konveyörler ve pompalar gibi motor uygulamaları için idealdir.

Birleştirilmiş tasarım sayesinde, planlama aşamasında tasarım işleri, bakım işleri azaltılıp yerden tasarruf edilerek müşteri kontrol panosu üretiminde verimliliği arttırılır.

* Sektörün en büyüğü: Kontrol panosu ekipmanları kategorisinde. Eylül 2019’da OMRON’un yaptığı araştırmaya göre.

LVSG Teknik Özellikleri:

 • Bağlantı yöntemi: Push-In Plus teknolojisine sahip klemens
 • Ana seriler: Manyetik Kontaktör (J7KC), Termal Aşırı Yük Rölesi (J7TC), Yardımcı Röle (J7KCA), Manuel Motor Starteri (J7MC), Geri Manyetik Enversör Kontaktörü (J7KC-R)
 • Uygulanabilir motor: AC-3 sınıfı 2,2 kW (240 VAC) maks., 5,5 kW (440 VAC) maks.
LVSG-J7xx prod

DC Elektronik Devre Koruyucular: S8V-CP

S8V-CP serisi DC Elektronik Devre Koruyucular, 24 VDC yükte dallar oluşturur ve her dal için güvenilir koruma sağlar. Genel termal manyetik devre koruyucularla karşılaştırıldığında, 8 dallı modeller genişliği yaklaşık %70 azaltabilir. Ayrıca, elektronik devrelerde güvenilir dalgalanma işlemi de yapılabilir. Nominal çıkış akımı, ani tasarım değişikliklerine yanıt vermeyi mümkün kılan 2 A ile 10 A arasında değiştirilebilir. Push-In Plus klemensler, kablolama işlerinin ve ekipman boyutlarının azaltılmasına katkıda bulunur.

S8V-CP Teknik Özellikleri:

 • Bağlantı yöntemi:Push-In Plus teknolojisine sahip klemens
 • Dal teknik özellikleri:8 çıkış, 4 çıkış, 4 adet UL Sınıf 2 çıkış
 • Nominal gerilim:24 VDC • Nominal çıkış akımı (değişken):2 A, 3 A, 4 A, 6 A, 8 A ve 10 A
 • Nominal çıkış akımı (sabit): 3,8 A sabit (UL Sınıf 2 çıkış tipi)
S8V-CP-lineup prod

Push-In Plus teknolojisine sahip soketler: PTF-□□-PU

Push-In Plus teknolojisine sahip PTF-□□-PU serisi soketler, LY Çift Güçlü Röleler için PTF Soket serisine eklenmiştir. Push-In Plus teknolojisine sahip klemensler, kablolama ve bakım işlerini azaltır. Bu soketin eklenmesiyle birlikte Omron’un G2RS, MY ve LY röle serileri, birleşik kablolama yöntemi ve aletleri kullanılarak Push-In Plus soketlere takılabilir. Böylece, verimliliğin artırılmasına katkıda bulunabilir.

Teknik Özellikler

 • Bağlantı yöntemi:Push-In Plus teknolojisine sahip klemens
 • 2 kutuplu model boyutları: G: 24,8 mm, D: 70,1 mm, Y: 90 mm
 • 4 kutuplu model boyutları: G: 43,4 mm, D: 52,1 mm, Y: 90 mm
 • Sürekli taşıma akımı:10 A
 • Uygulanabilir ürünler:LY Çift Güç Röleler, G3H/G3HD, G9H SSR’ler, E5L Elektronik termostatlar
PTF-xx-PU-sockets prod